ברקוביץ': מוכן לאמן בחינם, הנבחרת מעל הכול

הקוסם בתוכנית הספורט ב-102FM: "מוכן להגיע עם נמני, בסך הכול 20 ימים בשנה, די עם כל המאמנים עם התארים והקלסרים שלא הגיעו לכלום. זה לא סיפור"

אחרי סיום דרכו של וילי רוטנשטיינר בנבחרת ישראל, אייל ברקוביץ’ ואבי נמני התייחסו היום (שני) בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM לסוגיית המאמן הבא של הנבחרת, כאשר בינתיים יהיה זה מרקו בלבול שיעמוד על הקווים בצמד המשחקים הקרובים מול גרמניה ורומניה בפגרה הקרובה.

ערב טוב אבי נמני.
”ערב טוב”.

מה דעתך על ההחלטה לשחרר את רוטנשטיינר?
”קבלת ההחלטות בנבחרת היא לא נכונה, אם לישראל יש סיכוי להצליח זה רק בתוכנית לטווח ארוך. הנבחרת לא מצליחה. אפשר להביא מאמן זר ברמה גבוהה. הפופולריות של ברקוביץ’ ברורה ובולטת, מהמפגשים שיש לי עם אייל אני יודע שהוא לא רוצה להיות מאמן נבחרת”.
ברקוביץ’: “אני רוצה לאמן בתנאים שלי ואשמור אותם לעצמי”. נמני: “אני לא יודע אם זה קשה להשגה. הדרך לבחור מאמן היא רצינית והסיכוי שברקוביץ’ ימונה הוא נמוך. הם לא מסתכלים על זה בצורה הזאת, אני חושב שבחירת המאמן צריכה להיות עם מחשבה לטווח הארוך כדי לבנות פה משהו. איזה מאמן זר ברמה גבוהה יבוא לאמן את ישראל? יש המון כסף, ההתאחדות יכולה לשלם גם שני מיליון אירו לעונה למאמן זר”.

ברקוביץ’: “הנבחרת מעל הכול, אני ונמני מוכנים לבוא בחינם, מי ישמע מה זה לאמן את הנבחרת? כולה שלושה אימונים בשנה. אני מוכן לעשות את זה בתנאי שנמשיך בעיסוקים שלנו. אני מוכן לקחת גם עוד מישהו איתי כדי שנהיה צוות של שלושה מאמנים. די עם כל המאמנים האלה עם התארים והקלסרים שלא הגיעו לכלום. זה בסך הכול לאמן קבוצת כדורגל, זה לא סיפור”.

נמני: “חייבים לקחת את הנבחרת ברצינות יתר”. ברקוביץ’: “אתה לא רוצה, אז נביא מישהו במקומך (צוחק)”. נמני: “בסוף, צריך לקחת את העסק הזה ברצינות, לבנות משהו לטווח הארוך”. ברקוביץ’: “זה רק בנייה מהנבחרות הצעירות, את זהבי וסולומון לא צריך ללמד כדורגל, הם יהיו בהרכב עם כל מאמן שיבוא, את השחקנים הצעירים כן ושם צריך להשקיע את רוב הכסף”. נמני: “צריך לגדל דור צעיר”.
ברקוביץ’: “בשביל להזמין את רפאלוב לא צריך להיות גאון בכדורגל ואף אחד לא מזמין אותו”. נמני: “איך המאמן אומר מראש שרפאלוב לא ישחק? למה אתה מחליט את זה? מה זה השטויות האלה? זה משפטים שמעליבים אותנו. אם היה כאן מנהל מקצועי זה היה נראה אחרת וליאור היה מוזמן. הנבחרת חייבת מנהל מקצועי. זו לא שאלה שרלוונטית אליי אם הייתי רוצה להיות מנהל מקצועי. אם היה מנהל מקצועי סיפור רפאלוב לא היה קורה”.

ברקוביץ’: “אתם עושים מזה סיפור. על מה? זה בסך הכול 20 ימים בשנה. בשביל זה לשלם למאמן 11 מיליון שקל? הגזמנו. תן את זה לרן בן שמעון ולברק בכר, כשיהיה משחק נבחרת שיעמדו יחד על הקווים, זה ייראה כמו עכשיו בדיוק”.

האם השחקנים צריכים להיות מעורבים בבחירת המאמן הבא של הנבחרת?
”אסור לשחקנים להיות מעורבים בקבלת ההחלטות על בחירת המאמן. ראשי ההתאחדות צריכים לקחת אחריות על ההחלטות שלהם”.

Back To Top